Podsumowanie XXII kolejki IV ligi

22 kolejka IV ligi to przede wszystkim dwa hitowe spotkania pomiędzy czteroma najlepszymi ekipami rozgrywek. Niestety wśród czołówki próżno szukać naszej Lechii, która w marnym stylu przegrała wczoraj z Mieszkiem Gniezno i zajmuje dziewiąte miejsce. Oto kilka informacji na temat innych potyczek z minionego weekendu.

W zdecydowanie najciekawszym pojedynku trzecia drużyna rozgrywek, Zjednoczeni Trzemeszno sensacyjnie pokonała lidera, Pelikana Niechanowo 3:1! Relację z tego meczu można przeczytać pod linkiem: http://zjednoczeni-trzemeszno.futbolowo.pl/news,2656654,jestescie-wielcy-hitowe-derby-dla-zjednoczonych-.html.

Z walki o wysokie cele nie rezygnuje GKS Dopiewo. Świadectwem tego chociażby sobotnia wygrana nad wiceliderem, Lubuszaninem Trzcianka 2:1. Dla drużyny z Dopiewa oba gole uzyskał Patryk Bordych, dla Lubuszanina trafił Krystian Surma. Zespół GKS-u pozostał na czwartym miejscu w tabeli, Lubuszanin jest nadal drugi.

Bezbramkowym wynikiem zakończył się ciekawie zapowiadający się pojedynek, w którym Warta Międzychód podzieliła się punktami ze Spartą Oborniki. Ci pierwsi to niewątpliwie jedno z największych rozczarowań rundy wiosennej. Transfery dokonane w przerwie zimowej potwierdziły tezę, że „nazwiska nie grają”. Warta po 22 kolejkach plasuje się na szóstym miejscu, Sparta jest dziesiąta.

Rozczarowuje wiosną także rewelacja rundy jesiennej, Wełna Skoki. Ekipa ta tym razem tylko zremisowała na swoim obiekcie z Płomieniem Przyprostynia 2:2. Dla skoczan oba trafienia były dziełem Eryka Nadwornego, natomiast dla Płomienia strzelili Michał Kaczmarek oraz Szymon Szulc.

Ostatnie miejsce w tabeli opuściła Sparta Szamotuły, która po bramce w 23 minucie Jakuba Paździerskiego pokonała w meczu o tzw. „sześć punktów” KS 1920 Mosina. Oba teamy zamieniły się miejscami w tabeli i to mosinianie są teraz „czerwoną latarnią” rozgrywek.

W pozostałych meczach 22 kolejki Huragan Pobiedziska po golach Tomasza Andersza oraz Bartosza Żołądkiewicza pokonał Iskrę Szydłowo 2:1 a Grom Plewiska rozgromił Leśnik Margonin 4:0.