Na boisku wiało nudą. KKS 1922 Lechia Kostrzyn - Mieszko Gniezno 0:1

Słabe spotkanie oglądaliśmy dziś w Kostrzynie. W pojedynku 22 kolejki rozgrywek IV ligi miejscowa Lechia uległa 0:1 Mieszku Gniezno. Dla gości wynik ten jest bardzo istotny, gdyż przybliża ich do utrzymania w lidze. Natomiast dla kostrzynian oznacza spadek w tabeli na 9 miejsce.
Jedyny gol spotkania padł w 17 minucie. Dodajmy, że w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Po wrzutce jednego z zawodników Mieszka futbolówkę do bramki skierował Dawid Urbaniak. Piłka pod dośrodkowaniu minęła Piotra Marciniaka i trafiła do gracza rywali. Tymczasem początkowo arbiter nie uznał bramki, gdyż sędzia liniowy podniósł chorągiewkę! Chodziło prawdopodobnie o faul lub pozycję spaloną. Po konsultacji obu rozjemców oraz pod naciskiem zawodników gości arbiter główny zmienił decyzję i uznał to trafienie! Prawdę mówiąc to była w zasadzie jedna z niewielu sytuacji stuprocentowych w tym meczu. W drugiej części goście ograniczyli się do wybijania piłki i obrony swojej bramki. Jak się później okazało – skutecznie.
W szeregach Lechii odczuwalny był brak Damiana Pietrzaka, który pauzować musiał za kartki. I tak po prawdzie – to tyle… .