Podsumowanie XVIII kolejki IV ligi

Oto meldunek z innych boisk piłkarskich podczas zakończonej wczoraj XVIII kolejki rozgrywek IV ligi (gr. północna). Z innych, poza Kostrzynem. Przypomnijmy, że KKS 1922 Lechia pokonała po ciężkim boju ostatnią w tabeli Spartę Szamotuły 2:1. A jak grali inni?

Czołowe drużyny solidarnie zgarnęły po komplecie oczek. Lubuszanin Trzcianka ograł na wyjeździe Leśnika Margonin 4:1. Dwa gole dla lidera tabeli uzyskał Wojciech Wypusz a po jednym dołożyli Marcin Urbański i Krystian Surma. Honorowe trafienie dla zespołu Leśnika uzyskał Mateusz Sporek. Z kolei Pelikan Niechanowo jeszcze wyżej wygrał w Pobiedziskach, gromiąc tamtejszy Huragan aż 5:1! Łupem bramkowym w szeregach niechanowian podzielili się Tomasz Bzdęga - 2 oraz Damian Pawlak, Łukasz Zagdański i Jakub Budzyń - po 1 golu. Dla pobiedziszczan trafił tylko Mikołaj Kidawa.

Trzecią lokatę utrzymał GKS Dopiewo, który po ciężkim boju pokonał na swoim obiekcie Spartę Oborniki 3:2. Do małej niespodzianki doszło natomiast w Trzemesznie. Miejscowi Zjednoczeni pokonali bowiem silną kadrowo Wartę Międzychód, zwyciężając 3:1! Po pierwszej części gry był remis 1:1. Na bramkę Grzegorza Mellera Warta odpowiedziała trafieniem z rzutu karnego Jakuba Nabzdyka. Po przerwie goście zmarnowali karnego a losy potyczki rozstrzygnęły się pomiędzy 80 a 83 minutą. Najpierw po kolejnej "jedenastce" gola zdobył Waldemar Kuczyński w wynik ustalił rezerwowy Kamil Wysocki. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej Warta Międzychód wyraźnie pokonała kostrzyńską Lechię, zwyciężając 4:1.

Podobnie jak wczoraj w Kostrzynie trudną przeprawę z niżej notowanym rywalem miała Wełna Skoki. Skoczanie zwyciężyli KS 1920 Mosina 2:1, zdobywając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry. Jego autorem był Arkadiusz Dereżyński, wcześniej do siatki mosinian trafił Jakub Ślósarczyk. Wełna po tym triumfie awansowała na 5 miejsce, klub z Mosiny jest przedostatni.

W pozostałych meczach Grom Plewiska pokonał 4:1 słabiutki wiosną Płomień Przyprostynia a Iskra Szydłowo zaledwie zremisowała z Mieszkiem Gniezno 1:1.

Następna seria gier odbędzie się w Wielką Sobotę, 4 kwietnia. Przypominamy, że KKS 1922 Lechia Kostrzyn zagra w niej w meczu wyjazdowym ze Spartą Oborniki. Początek tych zawodów o godzinie 16.00