Dwa zwycięstwa, dwie porażki - meldunek z rozgrywek młodzieżowych

W miniony weekend zainaugurowane zostały rozgrywki młodzieżowe, w których uczestniczą drużyny kostrzyńskiej Lechii. Swoje wiosenne zmagania rozpoczęły niemal wszystkie kategorie wiekowe. Wyjątkiem jest drużyna Żaków, która ligę wznowi 18 kwietnia. Oto krótki meldunek z poczynań naszych zespołów.

Juniorzy

Vitcovia Witkowo - KKS 1922 Lechia Kostrzyn 3:1

Zespół juniorów Lechii, którego opiekunem jest Robert Dudok, po dość wyrównanym meczu przegrał w meczu wyjazdowym w Witkowie. W pierwszej części na dwa trafienia witkowian odpowiedział w 38 minucie Marcin Buszka, zdobywając kontaktową bramkę. W drugiej części było kilka okazji na wyrównanie, ale to Vitcovia w doliczonym czasie gry zdobyła gola na 3:1 i mogła cieszyć się z kompletu oczek na inaugurację rozgrywek grupy 1 A1 Junior. Skład Lechii: Sławosz Kuźniak - Adam Rewers, Dawid Graczyk, Bartek Głuszak, Damian Wieczorek - Marcin Buszka, Maciej Kruś, Mateusz Puszkarek, Mikołaj Błażykowski, Krzysztof Daroszewski, Krystian Twardowski oraz Rafał Mołczan i Adam Kasperski

Trampkarze

MKS Trzemeszno - KKS 1922 Lechia Kostrzyn 2:0

Na trudnego rywala trafili na inaugurację rozgrywek trampkarze kostrzyńskiej Lechii. Nasza drużyna uległa trzemesznianom różnicą dwóch goli. Autorami trafień byli w tym meczu Kacper Czarnecki oraz Hubert Adamski.

Kolejnym rywalem młodych zawodników Lechii będzie 10 kwietnia drugi zespół Mieszka Gniezno. Początek zawodów o godzinie 17.00.

Młodzicy

KKS 1922 Lechia Kostrzyn - Avia Kamionki 7:1

Festiwal strzelecki zaprezentowali młodzi piłkarze Mariusza Wilińskiego. Popisy snajperskie rozpoczął w 14 minucie Filip Koper, który wykorzystał podanie Szymona Chojnackiego. Na 2:0 jeszcze przed przerwą trafił Jakub Szymanowski. Po zmianie stron kolejne gole zdobyli w 31 minucie Krzysztof Sobczak a w 35 Norbert Gruszka. Piąta i szósta bramka była natomiast autorstwa Daniela Grześkowiaka, który wykorzystał podania Marcina Błażykowskiego i Gruszki. W 48 minucie na 7:0 podwyższył Sobczak. Gości stać było jedynie na honorowego gola, zdobytego w końcówce zawodów. Skład Lechii: Norbert Łuczak - Jakub Szymanowski, Roman Grala, Marcin Błażykowski, Aleksander Lykstet, Adam Piaskowski, Norbert Gruszka, Krzysztof Sobczak (kapitan), Daniel Grześkowiak. Rezerwowi: Oliwier Bauta, Łukasz Nowicki, Szymon Filary, Kacper Filipiak, Filip Koper, Szymon Kubarski, Igor Zastawa, Michał Kubiak, Jakub Ryszkiewicz, Tomasz Stróżyna, Szymon Chojnacki.

Orliki

Mieszko I Gniezno - KKS 1922 Lechia Kostrzyn 1:4

Dość niespodziewanie chłopcy Kamila Osiora ograli na wyjeździe silny zespół Mieszka I Gniezno. Wygrali w dodatku wyraźnie, co powinno cieszyć. Hattrick zanotował w tym spotkaniu Marcel Bajołek a jednego gola dołożył Aleks Roszkowiak. Dla Mieszka I trafił Tomasz Światłowski.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tego meczu. Fotki otrzymaliśmy od portalu SportGniezno.pl.