Nowy nabytek już strzela! Lechia lepsza od Phytopharmu

Wczoraj piłkarze IV-ligowej KKS 1922 Lechii Kostrzyn rozegrali pierwszy mecz sparingowy podczas letniej przerwy. Kostrzynianie podejmowali na swoim boisku beniaminka A klasy, Phytopharm Klęka. Nasza drużyna pewnie pokonała rywala 3:1. Jedną z bramek uzyskał testowany w szeregach Lechii Krystian Czudziński.

Pierwsze trafienie zdobył w 26 minucie Mateusz Grajewski, który pokonał bramkarza gości po zagraniu  wspomnianego Czudzińskiego. Jeszcze przed przerwą ekipa z Klęki zdołała wyrównać i po pierwszej części mieliśmy remis 1:1.

W 51 minucie kolejne prowadzenie kostrzynianom dał gol zdobyty przez Krystiana Czudzińskiego, któremu podaniem zrewanżował się Grajewski. Autor gola to 17-letni wychowanek Warty Poznań, który sprawił pozytywne wrażenie podczas pierwszych treningów i w premierowym sparingu. Wynik na 3:1 dla Lechii ustalił kilka minut potem Mariusz Nejman.

W szeregach naszego zespołu z nowych twarzy wystąpili także inny 17-latek z Warty Poznań,  Paweł Wojciechowski, który gra na pozycji pomocnika. Ponadto Marcin Matysiak z Clescevii Kleszczewo oraz szereg młodych piłkarzy Lechii Kostrzyn.

A już w najbliższy piątek w kolejnym meczu towarzyskim KKS 1922 Lechia Kostrzyn zagra z Wiarą Lecha Poznań. Początek zawodów w Kostrzynie o godzinie 18.