Lechia na półmetku przygotowań.

Zawodnicy kostrzyńskiej Lechii przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli 12 stycznia. Treningi odbywają się trzy do czterech razy w tygodniu, a w soboty podsumowują je mecze sparingowe. Tak prezentują się wyniki dotychczas rozegranych spotkań:

Lechia Kostrzyn – Unia Swarzędz(III liga) 0:0
Lechia Kostrzyn – Piast Kobylin(IV liga gr. południowa) 3:3 (0:3)
Lechia Kostrzyn – Vitcovia Witkowo(Klasa okręgowa) 4:1(3:0)
Lechia Kostrzyn – SKP Słupca(IV liga gr. południowa) 2:2

Do rozegrania pozostały trzy pojedynki, w najbliższą sobotę zagramy z zespołem Lubońskiego KS(Klasa okręgowa) najprawdopodobniej na płycie bocznej stadiony przy ulicy Sportowej. Następnie podejmować będzie Orła Białego Koźmin(IV liga gr. południowa), by tydzień przed ligą zmierzyć się z Kłosem Zaniemyśl(Klasa Okręgowa). Inauguracja IV ligi gr. północnej planowana jest na 12 marca, a rywalem naszego zespołu będzie Mieszko Gniezno.

Jeżeli chodzi o kadrę naszego zespołu, to w klubie udało się zatrzymać praktycznie wszystkich zawodników, treningów nie wznowił jedynie Kamil Kapałczyński, któremu za reprezentowanie barw Lechii serdecznie dziękujemy. Wśród wzmocnień, do klubu powrócił z wypożyczenia Patryk Stawiarski, ponadto do klubu prawdopodobnie dołączy duet z Pelikana Niechanowo: Kamil Chopcia, Maciej Wojciechowski. Z drużyną trenują również: Mateusz Śpiączka(Warta Międzychód) oraz Kuba Skotarek(wznowił treningi po kontuzji). Obaj zawodnicy to młodzieżowcy.