I Turnieju XV Grand Prix Żaków w Dopiewie

Niedziela 13.12.2015 Żaki Lechii Kostrzyn uczestniczyli w I Turnieju XV Grand Prix Żaków w Dopiewie. W rywalizacji grupowej nasza drużyna zagrała w grupie A , którą w pierwszym meczu pokonała KS Canarinhos Skórzewo 5:1 ( 3x Mońka, Guściora, Pytlas ). Kolejny rywal MKS Przemysław Poznań zostaje pokonany 9:0 ( 3x Mońka, 3x Niemier, 2x Szmajda, Profeta ). W trzecim meczu spotkaliśmy trudnego rywala i po zaciętej walce mecz z Football Academy Leszno zakończył się remisem 2:2 (Szamajda, Mońka ), na koniec rozgrywki grupowej pokonujemy KS Korona Zakrzewo II 7:0 ( 3x Szamajda, 2x Guściora, Niemier, Pytlas ). W meczu półfinałowym los dał nam się zmierzyć z UKS Energetyk Junior Gryfino po bramkach ( 2x Szamajda, 2x Wiąz, Mońka ) wygrywamy 5:2 awansując do finału. W finale turnieju nasi chłopcy zmierzyli się z DAP Chrobry Gniezno, mecz był bardzo trudny i zacięty po straconej bramce goniliśmy wynik, nasze Żaki się nie poddają i remis nam daje Adam Szamajda a na kilkadziesiąt sekund przed upływem regulaminowego czasu zwycięski gol Wojciecha Mońki z rzutu wolnego daje nam zwycięstwo w turnieju. Dodatkowo nagroda za najlepszego bramkarza powędrowała w ręce Macieja Matyska.
Zagraliśmy w składzie : 7 Filip Janiak, 11 Adam Szamajda, 12 Filip Rubiś, 13 Maciej Niemier, 14 Kamil Guściora, 17 Aleks Pytlas, 18 Szymon Banaszak, 19 Wojciech Mońka, 24 Dawid Profeta, 33 Maciej Matysek, 77 Oliwier Wiąz.