Podsumowanie XVII kolejki IV ligi (gr. północna)

Kilka godzin temu zakończyła się 17 kolejka rozgrywek IV ligi (gr. północna). O dotkliwej porażce KKS 1922 Lechii Kostrzyn z Wartą Międzychód pisaliśmy już w osobnym materiale. Teraz kilka słów o pozostałych spotkaniach tej serii gier. Bez wątpienia nie zanotowano w niej większych niespodzianek.

Prowadzący w IV lidze Lubuszanin Trzcianka w sobotnie popołudnie skromnie pokonał jedną z najsłabszych ekip tej grupy, KS 1920 Mosinę, zwyciężając 1:0. Gola na wagę trzech punktów uzyskał w 45 minucie Robert Grzymski. Na stronie drużyny Lubuszanina mogliśmy m.in. przeczytać, że to był jeden z najsłabszych występów tego zespołu w tym sezonie. Trudno się z tym nie zgodzić. Najważniejsze dla Lubuszanina jest jednak, że pomimo słabej gry udało się zgarnąć całą pulę.

Jeden z faworytów do awansu, Pelikan Niechanowo zasygnalizował z kolei świetną formę. Drużyna ta rozbiła dziś na swoim boisku Iskrę Szydłowo aż 6:1! Niechanowianie kapitalnie spisywali się szczególnie w pierwszej połowie, po której prowadzili 4:0! Po golu uzyskali Tomasz Bzdęga, Przemysłąw Otuszewski, Hubert Oczkowski oraz Damian Pawlak. Po przerwie dzieła zniszczenia gości dokonali ponownie Pawlak oraz Łukasz Zagdański, który strzelił szóstego gola. W 61 minucie honorową bramkę dla Iskry zdobył Łukasz Skwarek.Pelikan jest wiceliderem tabeli, Iskra jest natomiast ósma.

Na trzecim miejscu plasuje się GKS Dopiewo, który zgodnie z planem nie miał większych problemów z odniesieniem wyjazdowego zwycięstwa nad outsiderem rozgrywek, Spartą Szamotuły. GKS zwyciężył 3:1. Sytuacja Sparty jest bardzo trudna, z zaledwie dwoma oczkami jest "czerwoną latarnią" ligi i niemal pewnym kandydatem do spadku.

Znakomity występ w Skokach zanotował zespół Zjednoczonych Trzemeszno! Drużyna z Grodu Kilińskiego wygrała bowiem z miejscową Wełną 4:1, uzyskując dwa ostatnie trafienia w doliczonym czasie gry! Do przerwy trzemesznianie prowadzili 2:0. W 30 minucie z rzutu karnego trafił Waldemar Kuczyński. Ten sam gracz jeszcze przed przerwą podwyższył wynik, wykorzystując zagranie od Kamila Wysockiego. Gospodarze w 83 minucie uzyskali kontaktowe trafienie. Gola zdobył Arkadiusz Dereżyński. Tymczasem w drugiej minucie doliczonego czasu gry mieliśmy kolejną "jedenastkę" dla Zjednoczonych! Ponownie z "wapna" celnie przymierzył Kuczyński i skompletował w ten sposób hattrick! Rezultat na 4:1 ustalił w 95 minucie Grzegorz Meller, notabene były zawodnik Wełny Skoki! Wygrana pozwoliła trzemesznianom wyprzedzić Wełnę w tabeli i awansować na 4 miejsce.

W innych spotkaniach 17 kolejki Sparta Oborniki uległa Gromowi Plewiska 0:1 a Mieszko Gniezno tylko zremisował z Leśnikiem Margonin 0:0. W ostatnim pojedynku Płomień Przyprostynia uległ na swoim obiekcie Huraganowi Pobiedziska 1:2. Do przerwy prowadzili gospodarze, po trafieniu w 11 minucie Szymona Szulca. Pobiedziszczanie losy meczu rozstrzygnęli pomiędzy 53 a 58 minutą. Najpierw wyrównał Krystian Nowicki a wygraną Huraganowi dało trafienie Przemysława Andrusieczko. Huragan aktualnie lokuje się na jedenastym miejscu, Płomień jest dwa oczka niżej.

Komplet wyników oraz aktualna tabela dostępna na stronie w zakładce Seniorzy.