Niespodzianka w Trzciance!

Cenny wyjazdowy remis zanotowali w 23 kolejce rozgrywek IV ligi piłkarze KKS 1922 Lechii Kostrzyn. Podopieczni Jacka Paska zremisowali z czołową drużyną ligi, Lubuszaninem Trzcianka 1:1! Oba gole w tym pojedynku padły po strzałach z rzutów karnych.

W pierwszej połowie przeważał zespół gospodarzy, który stworzył kilka okazji bramkowych, ale na posterunku w bramce kostrzynian był Dominik Sobel. Chociażby po strzałach w pierwszym kwadransie Krystiana Surmy oraz Michała Wawszczaka. Również uderzenia Wojciecha Szwedka i Adama Lebiotkowskiego nie trafiły do celu. Natomiast nasz zespół miał dwie dogodne szanse na gola, ale nie wykorzystali ich Rafał Wiąz oraz Kamil Kapałczyński. Do przerwy było więc bez bramek.
Od początku drugiej części na placu gry pojawił się Patryk Stawiarski, który ożywił poczynania ofensywne Lechii. W 52 minucie po faulu w polu karnym Lubuszanina na Mariuszu Nejmanie „jedenastkę” na gola zamienił Paweł Rydlewski i zapachniało sensacją! Ten sam gracz mógł podwyższyć rezultat, ale po strzale głową „Rydla” futbolówka nieznacznie minęła bramkę. Swoją „setkę” miał Stawiarski, niestety również nie zdołał trafić do siatki. Tymczasem słabo grający po przerwie zawodnicy Lubuszanina w 84 minucie wyrównali. Po faulu w polu karnym Tomasza Budziałowskiego” na Wiesławie Natkańcu gola z jedenastu metrów uzyskał Michał Wawszczak. W doliczonym czasie gry miejscowi mogli zdobyć zwycięską bramkę, ale w sytuacji oko w oko z Sobelem Marcin Urbański nie pokonał goalkeepera kostrzynian, który był mocnym zresztą bardzo dobrym punktem gości.
Ostatecznie to ciekawe spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1:1, co z pewnością bardziej zadowala Lechię. Wszak Lubuszanin to jeden z kandydatów do awansu i remisy z niżej notowanymi przeciwnikami są dla nich niczym porażka!

Lubuszanin Trzcianka – KKS 1922 Lechia Kostrzyn 1:1 (0:0)
Bramka dla Lubuszanina: Michał Wawszczak (84’ karny), dla Lechii: Paweł Rydlewski (52’ karny)
Skład Lechii: Sobel – Piotrowski, Kotarski, Borys, Budziałowski (88’ Leda), Pietrzak, Grajewski (80’ Marciniak), Wiąz, Kapałczyński (46’ Stawiarski), Nejman, Rydlewski (70’ Halasz).
Skład Lubuszanina: Morawski, Grzymski (70’ Mleczak), Wącisz, Feciuch, Kina, Surma (63’ Urbański), Wicher,Szwedek (66’ Natkaniec), Lebiotkowski, Wypusz, Wawszczak.

Aktualnie Lechia zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli, Lubuszanin jest drugi.