Wielkanocny remis.

Wielka Sobota świąt Wielkiej Nocy przyniosła drużynie z Kostrzyna wydawałoby się niespodziewany wynik. Wszak choćby punkt wywieziony z boiska mocno faworyzowanego(kurs sts 1.10 za zwycięstwo Lubuszanina, za naszego zespołu 13.96) można by było brać w ciemno, po meczu zostaje, już po raz kolejny niestety, ogromny niedosyt. Zgodnie z tradycją tej rundy na prowadzenie wychodzi nasza drużyna. Rzut wolny z około 30 metrów egzekwuje Piotr Gawron, strzela w mur, lecz odbitą piłkę udaje mu się uderzyć raz jeszcze. Mocne uderzenie zaskakuje bramkarza rywali. Prowadzimy grając konsekwentnie, po kolejnej z kontr podwyższamy prowadzenie. Rafał Wiąz zagrywa płaską piłkę z boku boiska do Kamila Chopcii, ten spokojnie umieszcza piłkę w siatce. Pobudka ze strony rywala następuje jednak jeszcze tuż przed przerwą, w ostatniej minucie regulaminowej części gry zdobywają bramkę kontaktową. Na przerwę schodzimy, więc z jednobramkowym prowadzeniem. Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę, gospodarze mogli wyrównać, ale świetnie w bramce spisał się Dominik Sobel. Druga połowa to obrona wyniku i kontrowanie, dość sporadyczne. Najlepszą sytuację miał Damian Pietrzak, lecz w dogodnej sytuacji oddał strzał nad bramką. Gospodarze mieli oczywiście dużą przewagę, jednak było to bardziej "bicie głową w mur" niż faktyczne zagrożenie naszej bramki. I w tym momencie trzeba nadmienić o kolejnej "tradycji". W doliczonym czasie gry, rzucie wolnym, gospodarze doprowadzają do wyrównania. Trzeci raz z rzędu zespół Lechii nie potrafi zwyciężyć, mimo prowadzenia. Wielka szkoda, jednak trzeba zaznaczyć, iż zawodnicy zostawili dużo zdrowia na boisku i wierzymy, że zaowocuje to korzystniejszymi wynikami w zbliżających się starciach.

Lubuszanin Trzcianka - Lechia Kostrzyn 2:2 (1:2) Mleczak 45' Lebiotkowski 90+5 - Gawron 12', Chopcia 28'
Sobel - Nejman, Kotarski, Marciniak, Śpiączka - Wiąz, Gawron(Dolata 82'), Piotrowski, Grajewski(Budziałowski 93') - Chopcia(Matysiak 80'), Stawiarski(Pietrzak 65')