Tercet mistrzów grup młodzieżowych!

To była znakomita runda wiosenna dla trzech drużyn młodzieżowych KKS 1922 Lechii Kostrzyn. Drużyny Trampkarzy, Młodzików oraz Orlików zostały mistrzami swoich grup! Oto krótkie relacje z ich ostatnich występów.

Trampkarze

Z wielką radością informujemy,że drużyna Trampkarzy Lechii z roczników 2001/2002 trenera Rafała Wiąza i kierownik drużyny Beaty Jankowiak, w niedzielę 14 czerwca rozegrała ostatni mecz ligowy w Poznaniu z drużyną Salos Poznań, pokonując gospodarzy aż 1:6! Mecz został rozegrany w potwornym upale, nasi młodzi piłkarze walczyli do ostatniego gwizdka. Zakończyli spotkanie wygraną i tym samy zapewnili sobie tytuł MISTRZA LIGI !!! Bramki dla Lechii zdobyli :Miłosz Tomczak, Jakub Makowski, Filip Kwiatkowski, Krystian Marcinkowski, Patryk Pytlas oraz Patryk Gościniak.
MISTRZOWSKA DRUŻYNA: Kamil Kubiak (K), Oskar Jankowiak ( BR ), Kamil Berlik, Dawid Grzemski, Patryk Gościniak, Ernest Ignyś, Dawid Karalus, Maciej Kowalski, Maciej Kordus, Kwiatkowski Filip, Kwiatkowski Hubert, Krystian Marcinkowski, Jakub Makowski, Natan Niemier, Dominik Nejman, Patryk Pytlas, Kacper Piotrowski, Jakub Stróżyna, Jacek Tobolski, Miłosz Tomczak, Hubert Wolski, Marcin Wiśniewski.

Młodzicy

Zwycięstwem nad Koziołkiem Poznań swój triumf w grupie wicemistrzowskiej rozgrywek okręgowej D2 Młodzik Grupa 1 przypieczętowali zawodnicy Mariusza Wilińskiego i Marcina Gruszki. Młodzi kostrzynianie pokonali swoich rywali na boisku w Kostrzynie 4:2. Poznaniacy mieli jeszcze realne szanse przegonić w tabeli Lechię, nasz zespół nie dał im jednak na to większych możliwości.

Komplet wyników ostatniej kolejki:

KKS 1922 Lechia Kostrzyn - Koziołek Poznań 4:2

Avia Kamionki - OTPS Winogrady Poznań 1:11

Przemysław Poznań - MKS Trzemeszno 0:2

1. KKS 1922 Lechia Kostrzyn 10 27 37:9

2. Koziołek Poznań 10 22 39:17

3. MKS Trzemeszno 10 19 25:10

4. OTPS Winogrady Poznań 10 10 31:29

5. Przemysław Poznań 10 10 19:28

6. Avia Kamionki 10 0 10:68.

Orliki

Kroku starszym chłopakom Lechii dotrzymali także zawodnicy Orlików Kamila Osiora i Marcina Nabiałka. I trzeba przyznać, że zrobili to w stylu iście mistrzowskim! Kostrzynianie odnieśli komplet 10 zwycięstw i bezapelacyjnie wygrali swoją grupę! W ostatnich ligowych potyczkach Orliki Lechii pokonali Mieszko II Gniezno 5:2 (bramki Eryka Jankowiaka - 3, Piotra Brukwickiego - 1 oraz trafienie samobójcze) i rozgromili Piast Kobylnica 9:4 (gole Eryka Jankowiaka - 4, Marcela Bajołka - 3, Piotra Kwiatkowskiego - 2).

Bardzo cieszymy się z sukcesów zespołów młodzieżowych kostrzyńskiej Lechii. Wszystkim drużynom SERDECZNIE GRATULUJEMY! Niebawem relacje z rozgrywek Juniorów i Żaków.

Powiązana galeria: