Podsumowanie XXI kolejki IV ligi

Znów sypnęło niespodziankami na czwartoligowych boiskach. Niestety takowej nie zanotowaliśmy w Niechanowie, gdzie Pelikan pokonał KKS 1922 Lechię Kostrzyn 2:0 i został nowym liderem tabeli. Oto garść informacji z pozostałych boisk podczas 21 kolejki rozgrywek.
Do sporej niespodzianki doszło w Trzciance. Dotychczasowy lider, Lubuszanin uległ bowiem na swoim boisku Gromowi Plewiska 0:1! Decydujący gol padł po bezpośrednim uderzeniu z rzutu rożnego! Lubuszanin stracił w ten sposób fotel lidera na rzecz pogromcy Lechii, Pelikana Niechanowo.
Bezproblemowe zwycięstwo odnieśli w tej serii gier Zjednoczeni Trzemeszno. Piłkarze Łukasza Kańczukowskiego pokonali na wyjeździe niedawnego rywala kostrzyńskiej Lechii, Płomień Przyprostynia 3:0. Więcej o meczu tutaj: http://zjednoczeni-trzemeszno.futbolowo.pl/news,2651981,zjednoczeni-trzecia-sila-w-iv-lidze-.html.
Trzecią lokatę na rzecz trzemesznian stracił GKS Dopiewo, który sensacyjnie przegrał w Gnieźnie z tamtejszym Mieszkiem 1:2! Relacja z tego meczu tutaj: http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,sensacyjne-zwyciestwo-mieszka-gniezno-nad-dopiewem.html.
Kolejną porażkę zanotowała Wełna Skoki i to w jakich rozmiarach! Skoczanie zostali rozbici w Obornikach przez miejscową Spartę aż 6:1! Po dwa trafienia dla oborniczan uzyskali Mikołaj Panowicz, Kamil Barabasz oraz Robert Sołowiej. Wełna musiała zadowolić się golem honorowym autorstwa Jakuba Ślósarczyka.
Kolejna niespodzianka to wynik w Szamotułach. Poczynająca sobie coraz śmielej Sparta zremisowała z „teoretycznie” mocną Wartą Międzychód 1:1! Mało tego, gospodarze wyrównującą bramkę stracili w doliczonym czasie gry, po celnym strzale Macieja Pierzyńskiego! Wcześniej trafienie dla Sparty uzyskał Tymoteusz Urbański. To był trzeci mecz z rzędu bez porażki dla outsidera czwartoligowych rozgrywek! Do przedostatniej KS 1920 Mosiny Sparta traci już tylko dwa oczka.
W pozostałych meczach 21 kolejki Iskra Szydłowo pokonała KS 1920 Mosina 3:1 a Leśnik Margonin zremisował z Huraganem Pobiedziska 2:2.