Podsumowanie XIX kolejki IV ligi

Przy okazji kończących się Świąt Wielkanocnych spieszymy z podsumowaniem rozegranej w Wielką Sobotę 19 kolejki rozgrywek IV ligi (gr. północna). Kolejki udanej dla naszej Lechii, która pokonała na wyjeździe Spartę Oborniki 4:3.W sumie rozegrano tylko siedem spotkań, gdyż pojedynek Gromu Plewiska z Pelikanem Niechanowo odwołano ze względu na zły stan murawy. Oto meldunek z innych boisk.

Trzeba przyznać, że w tej serii gier sypnęło niespodziankami. Lider z Trzcianki w meczu derbowym z Iskrą Szydłowo był zdecydowanym faworytem. Jednak derby to derby. Ambitni goście z Szydłowa zagrali świetne zawody i sensacyjnie pokonali Lubuszanina 2:1! Już do przerwy po trafieniu w 17 minucie Krzysztofa Wojciechowskiego z Iskry zanosiło się na sensację. Dążący do remisu zawodnicy Lubuszanina w 70 minucie dopięli swego. Wyrównał bowiem Łukasz Broda, który wykorzystał zamieszanie po egzekwowanym rzucie rożnym. Tymczasem minutę później goście z Szydłowa po dobitce Kacpra Ciuchy, który wykończył wcześniejszą akcję Pawła Nawrockiego, zadali kolejny cios, po którym miejscowi już się nie podnieśli! Po tej porażce Lubuszanin mocno skomplikował sobie sytuację w tabeli, Iskra zajmuje 8 miejsce.

Kolejną niespodzianką był rezultat zanotowany w Przyprostyni. Tamtejszy Płomień zdołał urwać punkt trzeciemu w tabeli GKS Dopiewo, remisując 1:1! Gospodarze uratowali jeden punkt w 92 minucie zawodów i ten wynik to na pewno ich bardzo duży sukces. Dodajmy, że ekipa z Przyprostyni plasuje się na 13 miejscu w tabeli.

Kolejny sensacyjny remis zanotowano w Szamotułach. Outsider tabeli IV ligi, czyli miejscowa Sparta zremisowała bowiem 2:2 z rozpędzonymi ostatnio Zjednoczonymi Trzemeszno! Szersza relacja z tego meczu mojego autorstwa dostępna jest tutaj http://zjednoczeni-trzemeszno.futbolowo.pl/news,2640970,tylko-remis-w-szamotulach-uratowany-w-ostatniej-chwili-.html#comment.

Bardzo ciekawy pojedynek został stoczony w Międzychodzie. Tamtejsza Warta rywalizowała z Wełną Skoki. Był to mecz sąsiadów z czołówki tabeli, stąd też można była spodziewać się zażartej potyczki. W 7 minucie prowadzenie dla Warty uzyskał Jarosław Krysiak, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Krzysztof Gryszczyński. W 80 minucie drużynie Wełny komplet punktów zapewnił celny strzał Radosława Modlibowskiego i to skoczanie mogli cieszyć się z wygranej 2:1.

W pozostałych meczach 19 kolejki Mieszko Gniezno uległ Huraganowi Pobiedziska 0:1 (gol z rzut karnego Patryka Jóźwiaka a Leśnik Margonin po bezbarwnym meczu zremisował z KS 1920 Mosina 0:0.